You are currently viewing قیر گونی سقف
قیر گونی سقف

قیر گونی سقف

اینکه قیر چیست و چه کمکی به ما می کند از مسائلی است که آگاهی از آن کمک شایانی به ما می کند در ادامه به بررسی کاربردهای قیر و انواع آن و همچنین نوع قیر درعایق کاری ها مانند قیر مورد استفاده در قیر گونی سقف و مضایای قیرگونی و قیمت قیر می پردازیم.

قیر چیست؟

قیر ماده ای نیمه جامد یا جامد است که خاصیت چسبندگی و ضد آب دارد و کاربرد های فراوان در محیط پیرامون و صنعت و ساختمان دارد مانند قیر گونی سقف ، قیرها با توجه به روش تولید ، محل استخراج ، درجه نفوذ یا تولید دمای گرانروی  و … در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند.

قیر محصولی است که از نفت خام  طی فرایندی در برج تقطیر و طی مرحله به دست می آید و همچنین نوع دیگری از نفت به صورت طبیعی وجود دارد که از پوسیدن موجودات ما قبل تاریخ تحت فشار و گذر زمان به وجود آمده اند.

هرچند که قیر درظاهر خاصیت الاستیک دارد اما باید بدانیم در اثر فشار مداوم دچار تغییر شکل و حتی ترک می شوند ، قیرها اکسید می شوند و به مرور زمان شکننده خواهند شد.لازم به ذکر است که قیر در سولفور کربن و تتراکلروکربن حل می‌شود

قیر اولین بار به دلیل ویژگی های چسبندگی و ضد آب بودنش مورد توجه قرار و برای عایق کاری و چسباندن مصالح مورد استفاده قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی: خرید قیر

چرا باید از قیر استفاده کنیم؟

قیر دارای خاصیت هایی است که پاسخگوی نیاز برخی از نیازهای ما است و ما ار به نتیجه مطلوب نزدیک می کند ، برخی از این خواص عبارتند از :

 • عایق رطوبتی بسیار خوبی هستند
 • عایق الکتریکی خوبی هستند
 • قابلیت ارتجاعی نسبتا بالایی دارند
 • در برابر اسیدها ,بازهاونمک‌ها پایداری متوسط دارند
 • چسبندگی خوبی دارند
قیر حلبی با کیفیت
قیر حلبی با کیفیت

در کنار خواص خوب قیر باید در استفاده از آن ها به معایب آن نیز توجه نمود این عیوب به صورت زیر است :

 • با تغییر دما تغییر حالت می دهند
 • در اثر گرمای زیاد تجزیه شده و خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهند
 • در مقابل فشار زیاد و یا دائمی تغییر حالت می دهد
 • در برخی از حلال ها و روغن‌های معدنی حل می‌شوند
 • در محیط‌ های بسیار مرطوب و یا خاکی چسبندگی خود را از دست می دهد

مطالب پیشنهادی: فروش قیر در تهران

ویژگی‌های ذکر شده نتیجه می گبریم که با رعایت اصول قیر برای ما ، ماده ای کارآمد است که در موارد مختلف ازجمله :

 • عایق رطوبتی ساختمان ها مانند قیر گونی سقف
 • عایق الکتریکی
 • راهسازی
 • کاربرد های صنعتی
 • کاربرد های پزشکی
 • و…
قیر سبک
قیر سبک

تقریبا 90 درصد قیر در راهسازی و مابقی در باقی قسمت ها مصرف می شوند و  در این بین عایق کاری ساختمان مانند قیر گونی سقف ، قیر گونی آشپزخانه ، قیر گونی سرویس بهداشتی سهم زیادی را شامل می شود.

خواص قیر باعث می شود که ماده اولیه و مصالح مناسبی در راهسازی باشند چرا که قیمت کمتری نسبت به مصالح بتنی دارد ودر نتیجه هزینه ها را کاهش می دهد همچنین سرعت اجرای بیشتر و تعمیر و نگهداری آسانتر هم به کاهش هزینه ها کمک می کند و هم عمر راه ها را بیشتر می کند.

ضمن اینکه راه ها با مصالح قیری سطحی صاف  تولید صدای کمتر و ایمن تر هستند و با محیط زیست به علت قابل بازیافت بودن سازگار هستند.

همه مطالب ذکر شده اهمیت استفاده  از قیر و نیاز ما را به این ماده در پیرامون خود را تایید می کند.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

قیر چند نوع است؟

قیر با توجه به معیار های مختلف به دسته بندی های متفاوتی تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح چند مورد می پردازیم

قیر طبیعی

این نوع قیر در اثر انباشته شدن موجودات ما قبل تاریخ و تحمل فشار های فراوان طی سالیان متوالی ایجاد می شود و خواصی مانند مقاومت در مقابل اکسید شدن ، خاصیت ضد میکروبی ، نقطه نرمی بالاتر نسبت به نوع دیگر را دارد و این نوع قیر به دسته بندی کوچکتری تفکیک می شود.

 • قیر دریاچه ای
 • Translation is too long to be saved

این نوع قیر پس از طی مسیری طولانی از دل زمین به سطح زمین می رسند و در قسمت های پست تشکیل دریاچه قیر را می دهند که به نوعی معدن طبیعی هستند.

 • قیرسنگ
 • Translation is too long to be saved

پس از تبخیرمواد آهکی و ماسه ای در سنگهایی که نفت خام در آن ها وجود دارد قیری که همراه این سنگها باقی می ماند قیر سنگ را تشکیل می دهند و میزان متفاوتی قیر در قیرسنگها وجود دارد.

 • گیلسونایت
 • Translation is too long to be saved

گیلسونایت یا گیلسونیت یا آسفالتوم یک ترکییب هیدروکربن رزینی قیر طبیعی است جنس این قیر طبیعی  سخت است وبه همین علت اغلب آسفالت طبیعی، آسفالتیت، اوینتایت یا آسفالت نامیده می شود. حلال های گیلسونیت عبارتند از حلال های معطر و آلیفاتیک و همچنین آسفالت نفتی محلول.

قیر حلبی شرکتی
قیر حلبی شرکتی

قیر نفتی

همانطور که گفته شد از تقطیر و پالایش نفت خام طی دو مرحله قیر نفتی تولید می شود و دارای ترکیب ها و دسته بندی های متفاوتی است.

 • قیردمیده

این نوع قیر به علت دارا بودن ضریب نفوذ پایین و نقطه نرمی بالا در صنایع ساخت باطری و ورق سقف استفاده می شوند ، برای تولید این نوع قیر در مرحله نهایی تصفیه با لوله های متخلخل هوای داغ با دمای 200 الی 300 درجه دمیده می شود تا طی فرایندی عمل پلیمریزاسیون اتفاق بیفتد.

 • قیر امولسیون

برای تولید این نوع قیر و آب و ماده امولسیون ساز معمولاً نمک قلیایی اسید آلی یا نمک آمونیوم است را طی فرایندی ترکیب می کنند.به این صورت که ماده امولسیون ساز ذرات قیر را شارژ می کند و به سبب بار القایی گرفته شده یکدیگر را دفع می کند ، این چنین قیر هایی به علت عدم نیاز به روغن و حلال از خطر اشتعال در حمل و نقل جلوگیری می کند و همچنین باعث کاهش آلودگی محیط زیست می شود

 • قیر محلول

از حل قیر خالص با حلال ها و روغن های نفتی قیرهای محلول به دست می آید که کیفیت این قیرها به نوع و مقدار و کیفیت قیرهای بستگی دارد.

قیر ها در عمل دارای دسته بندی دیگری هستند که در بین قیر کاران رایج است و اساس دسته بندی آن ضریب نفوذ است

مطالب پیشنهادی: قیر سطلی

 • قیر شل

در اصل همان قیر 60.70 است که به معنی آن است که درجه نفوذ 60 تا 70 صدم میلیمتر میباشد دردمای 25 درجه سلنتیگراد است و دمای روان روی 49 تا 56 درجه سانتیگراد می باشد ،از قیرشل برای چسباندن ایزوگام و همچنین درلایه اول قیرگونی ازجمله “قیر گونی سقف” برای چسباندن اولیه گونی روی سطح مورد نظر استفاده کرد

 • قیر سفت

در اصل همان قیر 90.15 است که به معنی آن است که درجه نفوذ 15 صدم میلیمتر میباشد دردمای 25 درجه سلنتیگراد است و قیری سفت و شکننده است

 • قیر مخلوط

در اصل همان قیر 90.15 است و ترکیبی از قیر خالص به همراه محلول ها است که با توجه به نوع حلال به سه دسته تند گیر ، کند گیر و دیر گیر وجود دارد.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

برای عایق کردن سقف از چه قیری استفاده کنیم؟

جواب به این سوال را نمی توان به صورت قطعی داد چرا که با توجه به متغیر هایی از قبیل متراژ ، محل مورد استفاده ، دمای هوای منطقه و … متفاوت است. برای مثال اگر در منطقه گرمسیر برای قیر گونی سقف باید از قیر سفت استفاده کرد این در صورتی است که در مناطق سردسیر برای همان قیر گونی سقف می توان از قیر شل استفاده کرد

انتخاب قیر امری تخصصی است و نیاز به تجربه دارد ، شما می توانید جهت مشاوره رایگان با متخصصان ما در درباره انتخاب نوع قیر برای عایق کردن و قیر گونی سقف تماس بگیرید

مطالب پیشنهادی: فروش قیر بشکه ای

قیرگونی چه مزیتی دارد؟

همانطور که گفته شد قیر علاوه بر اینکه یک چسب مناسب است و عایق الکتریکی و رطوبتی نیز هست و به علت راحتی اجرا و در دسترس بودن مصالح برای فضا های کوچک بهرین عایق کاری قیرگونی است برای مثال قیر گونی سقف ، قیرگونی آشپزخانه ، قیرگونی سرویس بهداشتی و …

شما همراهان عزیز مجموعه قیر برتر می توانید برای مشاوره و راهنمایی جهت قیر گونی سقف یا هر نوع قیرگونی با کارشناسان ما تماس بگیرید

قیر 17 کیلویی
قیر 17 کیلویی

قیمت قیر چقدر است؟

قیمت قیر همواره به عوامل متعددی از جمله میزان فاصله حمل ،وسیله حمل کننده ، میزان عرضه و تقاضا در بازار ، نوع و قیمت مواد اولیه و … وابسته است اما اصلی ترین فاکتور نوسانات قیمت جهانی نفت و ارز است که مستقیما روی قیمت قیر در بازار تاثیرگذار است.

ما در مجموعه قیر برتر همواره در تلاش هستیم تا در کنار کیفیت ، قیمت مناسب را ارائه دهیم.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید

مطالب پیشنهادی: خرید قیر صادراتی


سوالات متدوال FAQ

 • برای قیر گونی سقف از چه قیری استفاده کنیم؟

  برای قیرگونی سقف پیشنهاد می شود از قیر شل استفاده کنید.

 • چه نوع قیری را باید برای عایق کردن خریداری کنیم؟

  شما مشتریان عزیز حتما باید از قیر پالایشگاهی برای عایق کردن مکان مورد نظر استفاده کنید.

 • بهتر است قیر شل بخریم یا قیر مخلوط؟

  بسته به نیاز خود باید قیر و عایق مورد نظر را خریداری کنید اما قیر شل چسبندگی بیشتری نسبت به قیر مخلوط دارد.

 • آیا قیر به صورت جزئی فروخته می شود؟

  بله شما عزیزان می توانید قیر حلب با وزن 17 کیلو را از قیر برتر تهیه کنید.


نتیجه گیری

در این مطلب با مفهوم قیر و خواص آن و دلایل استفاده از قیر آشنا شدیم و متوجه شدیم که استفاده از قیر به عنوان عایق رطوبتی برای مثال قیر گونی سقف چه مضایایی دارد.ضمن اینکه برای استفاده از قیر مناسب باید با افراد متخصص مشورت کرد که برای این کار می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما با یک تماس بهره مند شوید.همچنین می توانید تمامی سوالات خود را در بخش کامنت از ما بپرسید.

آماده پاسخ هستیم! 👌

کارشناسان مجموعه قیر برتر در خدمت شما هستند، سوالات خود را ز ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.