You are currently viewing قیرگونی
قیرگونی

قیرگونی

قیرگونی یکی از مهمترین کارها در هنگام عایق کردن تمامی مکان ها و پشت بام ها و همچنین استخر می باشد که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. اگر در هنگام عایق بندی استانداردها را رعایت نکنید ممکن است قیرگونی مانع جلوگیری از نفوذ آب به ساختمان نشود و هزینه اضافی کرده‌اید. در ادامه این مقاله می‌خواهیم درباره قیرگونی به طور کامل صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

قیر چیست؟

تا اینجا متوجه شدید که “قیرگونی” یکی از مهمترین کارها در هنگام عایق کردن ساختمان می باشد. بهتر است بدانید که قیر یک ماده سیاه رنگ با چسبندگی بسیار بالا می باشد که برای عایق کردن مکان های مورد نظر استفاده می شود. برای مثال برای عایق کردن استخر ها و پشت بام ها و همچنین سرویس های بهداشتی از قیر استفاده می شود تا آب نتواند به داخل سقف و یا دیواره ها نفوذ کند.

معمولاً قیر در بشکه های ۲۲۰ لیتری به فروش میرسند. زمانی که می خواهید قیرگونی کنید حتماً باید برای متراژ های بالا از قیر بشکه های ۲۲۰ لیتری شرکتی استفاده کنید. برای مثال اگر قصد به قیرگونی پشت بام را دارید باید از قیر بشکه ۲۲۰ لیتری شرکتی استفاده کنید زیرا متراژ پشت بام بالا می باشد.
جالب است بدانید برای استفاده در متراژ های پایین هم می توانید قیر را خریداری کنید.

برای مثال اگر قصد به قیرگونی سرویس بهداشتی را دارید می توانید قیر حلب ۱۷ کیلویی را از شرکت قیر برتر تهیه نمایید. قیر حلب ۱۷ کیلویی صرفه اقتصادی دارد و شما میتوانید این قیر را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید.

قیر حلبی
قیر حلبی

گونی چیست؟

یکی از سوالات متداول که ممکن است برای شما عزیزان پیش بیاید این است که گونی چیست و چه نقشی در قیرگونی و عایق کردن دارد. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید که گونی یک بافت با کنف ساده است. پس می توان نتیجه گرفت که مواد اصلی تشکیل‌دهنده گونی از کنف است که معمولاً در کشور بنگلادش تولید می شود.

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که نقش گونی در قیرگونی چیست و چرا در هنگام عایق کردن از گونی استفاده می کنیم. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید زمانی که گونی به همراه قیر برای عایق کردن استفاده میشود، یک لایه نفوذ ناپذیر ایجاد می شود که آب به هیچ عنوان نمی تواند به زیر آن نفوذ کند. معمولاً قیر را به همراه گونی در سرویس های بهداشتی استفاده می کنند زیرا در این مکان آب بسیار زیاد است.

زمانی که شما سرویس بهداشتی و دیگر مکان های خود را قیرگونی کنید دیگر نباید نگران نفوذ آب به سقف و یا دیواره ها باشید زیرا گونی مانع از نفوذ آب میشود و بسیار نفوذ ناپذیر است.
پس اگر می خواهید آب به هیچ عنوان نتواند به داخل دیواره ها و یا سقف نفوذ کند حتماً باید قیر را به همراه گونی برای عایق کردن مکان مورد نظر خود استفاده کنید تا نگران نفوذ آب به دیواره ها و سقف ها نباشید.

شما می‌توانید گونی را با بالاترین کیفیت با عرض های مختلف از شرکت معتبر قیر برتر تهیه نمایید تا فرایند عایق کردن مکان مورد نظر خود را تکمیل کنید.

گونی بنگال
گونی بنگال

مطالب پیشنهادی:قیر پالایشگاهی

چرا قیر برتر؟!

دلیل اینکه سالهاست مشتریان عزیز قیر برتر را انتخاب میکنند در چیست؟ تفاوت قیربرتر با سایرین در چیست؟ دکمه را لمس کنید!

قیرگونی چیست؟

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید قیرگونی چیست و به چه معناست و چه کاربردی دارد. در پاسخ به این سوال مهم به گفته شرکت قیر برتر زمانی که شما برای عایق کردن مکان مورد نظر مانند سرویس بهداشتی از قیر به همراه گونی استفاده می کنید ، به اصطلاح سرویس بهداشتی را قیرگونی کرده‌اید.
استفاده از قیر و گونی باعث می شود که یک لایه بسیار ضخیم و نفوذ ناپذیر در کف تولید شود که مانع از نفوذ حتی یک قطره آب به سقف و دیوارها می شود.

اما شما عزیزان این نکته مهم را باید در نظر داشته باشید در هنگام قیرگونی حتماً باید از بالاترین کیفیت عایق های رطوبتی استفاده کنید تا بازدهی بیشتری را مشاهده کنید.

پیشنهاد شرکت قیر برتر این است که ابتدا در لایه اول سرویس بهداشتی و یا دیگر مکان ها از قیر شل شرکتی استفاده کنید. همانطور که می دانید قیر به سه بخش سفت، شل و مخلوط تقسیم بندی می شود که هر کدام کارایی خودش دارد.

معمولاً قیر شغل را در لایه اول در سرویس های بهداشتی میریزند زیرا قیر شل چسبندگی بسیار زیادی نسبت به قیر های دیگر دارد و همچنین روان است و تمامی درز های سرویس بهداشتی را می پوشاند. بعد از یک لایه قیر شل در این هنگام معمولاً از گونی استفاده می‌کنند که فرایند عایق کردن سرویس بهداشتی به طور ویژه تکمیل شود.

البته استفاده از قیر خالی هم باعث عایق کردن می شود ولی اگر بسیار حساس هستید و نمی خواهید حتی یک قطره آب هم به داخل دیواره ها و یا سقف طبقه پایین نفوذ کند می توانید از گونی استفاده کنید و خیالتان از نفوذ آب راحت باشد.

مطالب پیشنهادی:خرید قیر آماده

مهمترین مزیت‌های استفاده از قیرگونی

 • اولین مزیت و مهمترین مزیت در استفاده از گونی در هنگام قیرگونی این است که دیگر نباید نگران نفوذ حتی یک قطره آب به داخل دیواره ها و ساختمان خود باشید زیرا گونی از کنف ساخته شده است و نفوذ ناپذیری بالایی دارد.
 • دومین مزیت استفاده از گونی این است که عمر عایق شما به شدت بالا میرود و حداقل ۱۰ سال آب نمی تواند به داخل دیواره ها و ساختمان ها نفوذ کند.
 • سومین مزیت گونی این است که زمانی که ساختمان نشست می‌کند و شکافی ایجاد میشود،گونی مانع ایجاد شکاف در عایق رطوبتی می شود.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

معایب استفاده از قیرگونی

اما شاید برایتان سوال پیش بیاید معایب استفاده از قیرگونی برای عایق کردن ساختمان ها و سرویس های بهداشتی چیست و چه بدی دارد. در پاسخ به این سوال مهم بهتر است بدانید به گفته شرکت قیر برتر قیرگونی به هیچ عنوان هیچ معایبی ندارد.

اما این نکته مهم را حتماً باید در نظر داشته باشید که اگر در هنگام عایق کردن، از گونی و یا قیر بی کیفیت استفاده کنید ممکن است نتیجه عکس رخ دهد و سرویس بهداشتی و دیگر مکان ها به هیچ عنوان به درستی عایق نمی شود زیرا عایق رطوبتی خریداری شده توسط شما کیفیت بالایی ندارد و کیفیت آن بسیار پایین می باشد و باعث میشود آب به راحتی به لایه های زیرین نفوذ کند و در نتیجه باعث نشت آب در ساختمان میشود.

پس میتوان نتیجه گرفت که حتماً باید در هنگام قیرگونی از بالاترین کیفیت مواد استفاده کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید. شما عزیزان میتوانید قیر را به همراه گونی با بالاترین کیفیت ممکن به همراه کارت گارانتی و ضمانت نامه کتبی معتبر از شرکت قیر برتر تهیه نمایید تا با خیال آسوده مکان‌های مورد نظر خود را عایق بندی کنید.


سوالات متداول FAQ

 • آیا قیر را با گونی استفاده کنیم؟

  بله برای نفوذ ناپذیری بیشتر باید از قیرگونی استفاده کنید.

 • گونی را از کجا تهیه کنیم؟

  شما می توانید گونی بنگال پر عرض را از قیر برتر تهیه کنید.

 • آیا قیر با کیفیت در قیرگونی تاثیر دارد؟

  بله حتما باید از قیر با کیفیت و بدون مواد اضافی مانند روغن سوخته در عایق کردن استفاده شود.

 • در هنگام قیرگونی از چه قیری استفاده کنیم؟

  پیشنهاد شرکت قیر برتر این است که در لایه اول قیرگونی از قیر شل استفاده کنید تا بازدهی بالایی داشته باشد.


نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به قیرگونی و مزیت ها و معایب آن اشاره شد. اگر قصد خرید عایق رطوبتی را دارید و نمی دانید چه عایقی را خریداری کنید می توانید با شماره ثبت شده در سایت تماس بگیرید و از آخرین نرخ عایق های رطوبتی باخبر شوید. علاوه بر آن می توانید تمامی سوالات خود را در کامنت همین مقاله از کارشناسان و مشاوران ما بپرسید.

آماده پاسخ هستیم! 👌

کارشناسان مجموعه قیر برتر در خدمت شما هستند، سوالات خود را ز ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.