You are currently viewing قیر پالایشگاهی

قیر پالایشگاهی

بررسی قیر پالایشگاهی (refinery bitumen) در سایت فروشگاه عایق رطوبتی قیر برتر.

قیر پالایشگاهی ماده ای است سیاه رنگ و خنمیری شکل که در عایقکاری رطوبت و ساخت آسفالت کاربرد دارد. قیر انواع گوناگونی دارد که هر یک از انواع آن، دارای کاربرد خاصی است. قیر پالایشگاهی از مشتقات نفت است و اغلب در پالایشگاه نفت تولید می شود.

قیر پالایشگاهی ماده هیدروکربنی است به رنگ سیاه و قهوه ای تیره که در سولفید کربن و تتراکلرید کربن کاملاً حل می شود.همچنین جالب است بدانید که قیر در دمای محیط، جامد است.

اما با افزایش دما، به حالت خمیری شکل درمی آید و پس از آن مایع می شود. کاربرد مهم قیر به علت وجود دو خاصیت مهم این ماده است؛چسبنده بودن و غبر قابل نفوذ بودن در برابر اب است.

مطالب پیشنهادی: قیر سطلی

انواع قیر

قیر استخراج شده از نفت یا سنگ های معدنی مخصوص، قیر خالص نام دارد که با توجه به منشاء تشکیل، طبقه بندی می شود. قیرهای خالص همچنین برای اینکه خواص مورد نظر برای کاربردهای مختلف را پیدا کنند، تحت فرآیندهای دیگر قرار می گیرند و انواع مختلف قیر را مانند دمیده، قیر محلول، قیر امولسیون، قیر پلیمری و… تولید میکنند.

در ادامه به قیر پالایشگاهی و قیمت قیر بشکه ای 220 لیتری اشاره خواهیم کرد.

قیمت قیر پالایشگاهی


این نکته مهم را در نظر داشته باشید که قیر پالایشگاهی به دلیل چند عامل مهم نوسان قیمت دارد و مهمترین دلیل آن نوسان داشتن قیمت نفت جهانی و همچنین نوسان داشتن قیمت دلار می باشد.

زیرا موارد گفته شده تاثیر مستقیمی در قیمت گذاری قیر پالایشگاهی دارند و همچنین می‌توان نتیجه گرفت زمانی که قیمت نفت جهانی و یا قیمت دلار افزایش پیدا کند ممکن است قیمت تمامی عایق های رطوبتی از جمله قیر پالایشگاهی تغییر کند و قیمت عایق های رطوبتی هر روزه متفاوت است. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت عایق های رطوبتی میتوانید با شماره ثبت شده در سایت قیر برتر تماس بگیرید.

قیر پالایشگاهی و قیر طبیعی

قیر پالایشگاهی معمولاً از تقطیر نفت خام به دست می آید. چنین قیری قیر نفتی یا قیر تقطیری نامیده می شود. قیر نفتی محصول دو مرحله تقطیر نفت خام در برج تقطیر است.

در مرحله نخست تقطیر، مواد سبک مانند بنزین از نفت خام جدا می شوند. در مرحله دوم نیز ترکیبات سنگین مانند گازوئیل و نفت سفید خارج می شوند. این فرآیند در فشاری نزدیک به خلاء صورت می پذیرد.

چرا قیر برتر؟!

دلیل اینکه سالهاست مشتریان عزیز قیر برتر را انتخاب میکنند در چیست؟ تفاوت قیربرتر با سایرین در چیست؟ دکمه را لمس کنید!

در نهایت مخلوطی از ذرات جامد بسیار ریز به نام آسفالتن باقی می ماند. اما برخی از انواع قیر در طبیعت و در اثر تبدیل تدریجی نفت خام و تبخیر مواد فرار آن در اثر گذشت سال های بسیار زیاد به دست می آید. چنین قیری، قیر طبیعی نامیده می شود و دوام آن بیشتر از قیرهای نفتی است.

در ادامه به خرید قیر آماده و شرکت های فروش قیر اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی: فروش قیر شرکتی

قیر دمیده

قیر دمیده از دمیدن هوای داغ به قیر خالص در مرحله آخر عمل تصفیه به دست می آید. در این فرآیند، هوای داغ با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد توسط لوله های سوراخ دار به محفظه حاوی قیر دمیده می شود.

در اثر انجام این فرآیند، اتم های هیدروژن موجود در مولکول های هیدروکربورهای قیر، با اکسیژن هوا ترکیب می شود و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می افتد.

قیر دمیده نسبت به قیر خالص دارای درجه نفوذ کمتری است، درجه نرمی بیشتری دارد و حساسیت کم تری نسبت به تغییرات دما دارد. این نوع قیر بیشتر در ساختن ورق های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می گیرد. علامت اختصاری قیر دمیده R می باشد.

مثلا قیر۸۰/۲۵ Rبه معنای قیر دمیده با درجه نرمی ۸۰ و درجه نفوذ ۲۵ می باشد.

مطالب پیشنهادی:قیر گونی آماده

قیر مخلوط یا محلول:

قیر مخلوط به مخلوطی از قیر و یک حلال مناسب (مثلاً نفت سفید یا بنزین) گفته می شود. این قیر در درجه حرارت محیط مایع است و یا با حرارت کمی به مایع تبدیل می شود. قیر مخلوط در انواع آسفالت های پوششی و ماکادامی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرعت گیرش یا سفت شدن این نوع قیر بستگی به نوع محلول دارد. به طور مثال به دلیل سرعت بالای تبخیر بنزین، قیر حل شده در بنزین سریع ترسفت تر هستند.

 قیرهای خالص :

قیرهایی که مستقیما در برج تقطیر در خلاء پالایشگاه به دست می آید و یا مختصری در جریان فرآیند هوادهی قرار می گیرد، قیرهای خالص نامیده می شود. این قیرها باید همگن و فاقد آب بوده و دمای گرم کردن آن هیچ گاه از 175 درجه سانتیگراد بیشتر نشود.

در ادامه به قیر پالایشگاهی و خرید قیر صادراتی اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی:فروش قیر در تهران

کاربرد قیر پالایشگاهی

قیر پالایشگاهی معمولاً در دو حوزه راه سازی و عایق کاری به کار می رود. حدودا ۹۰ درصد از قیر تولیدی، در حوزه راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد و مصارف عایق کاری، تنها ۱۰ درصد از مصرف قیر را به خود اختصاص می دهد.
عایق کاری

از قیر پالایشگاهی معمولاً برای عایق بندی بام ها و کف حمام ها استفاده می شود. معمولاً به منظور تثبیت قیر، آن را همراه با گونی مورد استفاده قرار می دهند که به آن قیرگونی گفته می شود.

الیاف گونی نقش مسلح کننده قیر را دارند و قیر را در محل خود تثبیت می کنند. هم چنین محصولاتی مانند مقوای قیری یا نمد قیری که با نام های تجاری نظیر ایزوگام و… ارائه می شوند نیز کاریردی مشابه قیرگونی دارند.

به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت زمین به کف ساختمان، از بلوکاژ یا ماکادم استفاده می شود.

مطالب پیشنهادی: فروش قیر بشکه ای

قیر اصل پالایشگاهی

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

عرضه بهترین انواع قیر پالایشگاهی در بازار کشور ایران

بزرگترین پالایشگاه های قیر در بازار روز ایران به عنوان اصلی ترین مراکز تولید و خرید و فروش محسوب می شوند که همین امر سبب شده تا خریداران بتوانند بهترین قیر تولیدی را از این مراکز تهیه نمایند. همچنین از طریق این مراکز در بازار های روز ایران می توان دسترسی بسیار خوبی به انواع قیر داشت. از شاخصه های تولید و خرید و فروش قیر در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کیفیت بسیار زیاد قیر
 • بسته بندی مناسب قیر
 • امکان فروش عمده
 • امکان فروش جزئی
 • بسته بندی های مناسب
 • عرضه از طریق سیستم فروش اعتباری
 • امکان صادرات عمده
 • امکان تغییر در ساختار تولید

این موارد باعث می شود تا بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان در بزرگترین بازار های روز ایران بتوانند دسترسی بسیار خوبی به مرغوب ترین نمونه های قیر صادراتی داشته باشند.

مطالب پیشنهادی: قیمت قیر حلبی

کاربرد و مزایای عایق های رطوبتی پایه قیر

کاربرد و مزایای عایق های رطوبتی پایه قیر:

یک عایق رطوبتی پیش ساخته بر پایه قیر اکسیده است که با یک لایه فایبرگلاس تیشو (نمد الیاف شیشه) و یک لایه پلی استر نبافته مسلح شده است عایق رطوبتی پایه قیر،انعطاف پذیر و آببند کننده است که به راحتی اعمال می گردد.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

این محصول به همراه یا بدون الیاف تقویت کننده اکرولیک و پشم شیشه بر سطوح بتنی و سازه های بنایی، در فونداسیون و پی ساختمان ها، دیوار های حائل، بام، لوله های بتنی، مخازن، تونل ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده پس از پخت کامل به حالت چقرمه و انعطاف پذیر درآمده و در برابر حرکت های سازه و تنشهای وارده مقاوم است.

سوالات متداول FAQ

 • قیر پالایشگاهی از کجا بخریم؟

  شما می توانید قیر اصل پالایشگاهی را با بالاترین کیفیت از شرکت معتبر قیر برتر تهیه کنید.

 • قیمت قیر پالایشگاهی چقدر است؟

  قیمت قیر پالایشگاهی به دلیل نوسان داشتن قیمت نفت جهانی هر روزه تغییر میکند.شما میتوانید با قیر برتر برای اطلاع دقیق قیمت قیر پالایشگاهی تماس بگیرید.

 • ویژگی های قیر پالایشگاهی؟

  قیر پالایشگاهی بدون هیچ گونه مواد اضافی (روغن سوخته و پلاستیک) تولید می شود و شما میتوانید قیر پالایشگاهی اصل را با ضمانت نامه از قیر برتر تهیه کنید.

قیر برتر

شرکت فروشگاه عایق رطوبتی قیر برتر با ۴۰ سال سابقه درخشان در زمینه توزیع و فروش قیر به یکی از بزرگترین شرکت های فروش عایق رطوبتی در استان تهران تبدیل شده است زیرا تمامی محصولات این شرکت با کیفیت بالا و با استانداردهای لازم عرضه می‌شوند و تمامی خریداران از عایق های رطوبتی این شرکت رضایت کامل دارند.

تمامی محصولات شرکت قیر برتر توسط ضمانت نامه کتبی کیفیت کالا تضمین می شوند و می توانید با خیال آسوده تمامی عایق های رطوبتی مدنظر خود را از شرکت ما خریداری نمایید. همچنین باید بدانید که تمامی محصولات ما قیمت بسیار مناسب و منصفانه ای دارند زیرا تنها هدف اصلی شرکت قیر برتر کسب رضایت تمامی مشتریان و خریداران خود است.

شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با شماره ثبت شده در سایت تماس بگیرید تا از آخرین قیمت قیر و قیمت قیر 17 کیلویی امروز پالایشگاهی باخبر شوید.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل به ویژگی های قیر پالایشگاهی اشاره شد و متوجه شدید که قیر پالایشگاهی باید صد درصد خالص باشد و هیچ مواد افزودنی نداشته باشد تا بتواند مکان مورد نظر را به طور کامل عایق کند همچنین می توانید قیر پالایشگاهی باکیفیت را از شرکت معتبر قیر برتر با ضمانت نامه کتبی کیفیت کالا خریداری نمایید.

منتظر تماس شما برای اطلاع از لیست قیمت قیر هستیم.

آماده پاسخ هستیم! 👌

کارشناسان مجموعه قیر برتر در خدمت شما هستند، سوالات خود را ز ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها