You are currently viewing قیمت پارچه چتایی

قیمت پارچه چتایی

قیمت پارچه چتایی

قیمت پارچه چتایی با توجه به قیمت ارز و دلار محاسبه میشود به دلیل اینکه این محصول تولید داخلی نیست و وارداتی می باشد برای اطلاع از قیمت پارچه چتایی میتوانید با کارشناسان فروش ما در شرکت قیر برتر تماس حاصل فرمایید.

چتا، جوت یا کنف گیاهی دراز، نرم و براق است که می تواند به نخی قوی تبدیل شود و مورد استفاده قرار گیرد. این گیاه سالانه

کاشته و برداشت می شود و در گرمای (۲۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد) و رطوبت (۷۰ تا ۸۰ درصد) و بارندگی هفتگی ۸ تا ۵ سانتی

متر می روید. بزرگترین تولیدکنندگان این گیاه هند و بنگلادش هستند.قیمت پارچه چتایی

جوت می تواند تا ارتفاع ۳ متر رشد کند. این گیاه در درجه اول از سلولز (جزء اصلی فیبر گیاهی) و لیگنین (جزء اصلی الیاف چوب) تشکیل شده است و شامل بخش هایی مانند ساقه، پوست، برگ و میوه است.قیمت پارچه چتایی

قیمت پارچه چتاییساقه چوبی آن برای سوخت و حتی در صنعت کاغذ استفاده می شود. بر روی پوست ساقه لایه ای از الیاف نرم دیده می شود که نخ جوت از آن به دست می آید.

چوب میانی استوانه ای نسبتاً ضخیم از الیاف چوب کوتاه است که هسته ای چوب پنبه ای شکل در وسط دارد و برگ ها در برخی موارد (به ویژه برای دام) خوراکی هستند.قیمت پارچه چتایی

میوه آن یک کپسول تخم مرغی شکل، تیز لبه دار، مودار، حدود نیمی از اندازه یک casbarg است و هر کپسول دارای پنج لوب با حداقل یک دانه در داخل هر لوب است.

دانه های آن حاوی ۲۰٪ روغن خوراکی است. همچنین از قسمت های پایین این گیاه برای تولید محصولات کنف با کیفیت پایین تر و ارزان تر استفاده می شود.

چتا تجاری به رنگ زرد و خاکستری مایل به قهوه ای است و شفافیت ابریشم را دارد. چتا های با کیفیت بالا زیر دست نرم و صاف دارند.

سطح پایه آن زیر میکروسکوپ شش ضلعی است و اندازه آن ۶ تا ۲۰ میکرون است. از این فیبر در ساخت گونی و طناب استفاده می شود.

محصولات جوت ۱۰۰٪ تخریب پذیر و در نتیجه سازگار با محیط زیست هستند. همچنین به دلیل داشتن الیاف طبیعی و خواص تابشی به عنوان «الیاف طلایی» شناخته می شود.قیمت پارچه چتایی

از آنجا که جوت مصرف جهانی، تولید بالا و استفاده های متنوع دارد، دومین فیبر بزرگ گیاهی پس از کتان است.

از مزایای آن می توان به خواص عایق و ضد ایستا (به دلیل هدایت حرارتی پایین) اشاره کرد. همچنین می توان آن را با سایر الیاف طبیعی یا مصنوعی ترکیب کرد.

قیمت پارچه چتاییمهم ترین استفاده از جوت در تولید پرده، پوشش صندلی، فرش، گونی (آجیل، غلات)، پنبه و صنعت نساجی است. اصطلاح صنعتی برای الیاف جوت، جوت خام است.

بزرگترین تولیدکنندگان جوت هند و بنگلادش هستند. در واقع هند بزرگترین تولیدکننده نخ جوت با بیش از ۷۶ کارخانه است و سپس بنگلادش با بیش از ۷۰ کارخانه دومین تولیدکننده بزرگ نخ کنف است.

بنگلادش همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطلوب، بزرگترین تولیدکننده جوت خام است. از دیگر تولیدکنندگان

می توان به چین، میانمار، ازبکستان، نپال، ویتنام، زیمبابوه، مصر و تایلند اشاره کرد.قیمت پارچه چتایی

تولید کنف خام و نخ جوت در ایران نیز در گذشته در شمال کشور (رشت) رایج بوده است که در سال های اخیر به دلیل عدم پرسود بودن متوقف شده است.

کاربرد نخ جوت در فرش ماشینی:

نخ جوت یک نخ منحصر به فرد برای قالی بافی ماشینی است. دلایل اصلی استفاده از جوت به عنوان تار و پود ماشین قالی بافی را می توان به این صورت بیان کرد:

استحکام نخ بالا (که استحکام در عرض فرش ماشین را فراهم می کند) و تکمیل را به حداقل می رساند

شرکت البرز بام ایران با چهل سال سابقه درخشان در زمینه فروش انواع عایق های رطوبتی و فروش قیر حلب و کارتنی به صورت جزئی و کلی با ارائه بهترین خدمات در خدمت شما عزیزان است.

قیمت پارچه چتایی