You are currently viewing قیر شرکت نفت
قیر شرکت نفت

قیر شرکت نفت

بررسی قیر شرکت نفت (bitumen of national oil company) در سایت فروشگاه عایق رطوبتی قیر برتر.

شرکت نفت ایران بهمن سال ١٣٢٧، با هدف اکتشاف، توسعه و بازاریابی و فروش نفت خام و گاز طبیعی تشکیل شد و امروزه این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی جهان مطرح است.

در ادامه به قیر شرکت نفت و لیست قیمت قیر اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی:قیر بشکه ای صادراتی

قیر شرکت نفت چیست ؟

قیرهای شرکت نفت از آن دسته از قیرها هستند که منشأ آن‌ها نفت خام است. نفت خامی که توسط لوله‌های قطور از مراکز بهره‌برداری به درون پالایشگاه سرازیر می‌شود.

نفت خام در این مراکز تصفیه و پس از انجام عملیات مختلف تبدیل به فرآورده‌های گوناگونی می شود که قیر شرکت نفت نیز ازجمله این فراورده‌هاست.

به‌عبارت‌دیگر قیرشرکت نفت، قیرهای جامد و نیمه جامدی هستند که به‌طور مستقیم از تقطیر نفت خام و یا با عملیات اضافی دیگر نظیر دمیدن هوا به دست می‌آیند.

قیر شرکت نفت بازمانده یا ته‌مانده سنگین تقطیر نفت خام است .

میزان قیر نفت خام از صفر تا بیش از نیمی از آن متغیر است . به‌علاوه قیرهای بدست آمده از منابع مختلف می‌توانند تفاوت‌های زیادی داشته باشند. بنابراین پالایشگاه‌های تولیدکننده قیر باید نفت خام خود را به‌دقت انتخاب کنند تا به کیفیت قیر اطمینان داشته باشند.

فروش قیر شرکت نفت

انواع قیر شرکت نفت

  • قیر دمیده : از دمیدن جریان هوای داغ با دمای بالای 200 تا 300 درجه سانتی گراد به قیر خالص ایجاد می شود که سبب می گردد اتم های هیدروژن موجود در مولکول های هیدروکربن قیر با اکسیژن ترکیب شود.
  • این ماده از درجه نفوذ پذیری و نرمی بالایی برخوردار بوده و در مقابل تنش های حرارتی مقاوم تر است. کاربرد آن در ایزوگام و باتری خودرو می باشد.
  • قیر مخلوط  : ترکیب این ماده با یک حلال مناسب سبب مایع شدن آن شده و در تولید آسفالت پوششی استفاده می شود.
  • این محصول با توجه به نوع حلال آن که می تواند نفت سفید یا بنزین به دو صورت دیرگیر و تندگیر تولید و عرضه می گردد.
  • قیر امولسیون : این محصول که به قیرابه هم شهرت دارد از ترکیب قیر با آب و مقدار اندکی امولسیفایر نظیر نمک قلیایی اسیدهای آلی یا نمک آمونیم تشکیل شده و دارای میزان کمتری آلودگی محیطی و احتمال اشتعال پایین تری است.

در ادامه به قیر شرکت نفت و قیمت قیر حلبی اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی:قیر بشکه ای صادراتی

قیر
قیر

فروش قیر جی و پاسارگاد

شرکت پالایش نفت جی و شرکت نفت پاسارگاد به عنوان مهم ترین تولید کنندگان قیر در ایران به شمار می روند که با تولید انواع مختلف آن به صورت فله ای و یا بشکه شده , نیاز داخل کشور و نیاز های صادراتی را بر طرف می سازند.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

مطالب پیشنهادی: فروش قیر در تهران

فروش قیر شرکت نفت

تولید و فروش قیر شرکت نفت یکی از صنایع بسیار سود آور در ایران است. چسبندگی و نفوذ ناپذیری آب در لایه‌های آن دو ویژگی مهم این ماده جامد سیاه رنگ است که باعث شده از آن در عایقکاری و آسفالت کردن خیابان‌ها استفاده شود.

مصرف گسترده این ماده هیدروکربی سیاه رنگ، باعث شده است که شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ به دنبال افزایش کیفیت و کاهش قیمت باشند، تا بتوانند جایگاه خوبی در نظر خریداران پیدا کنند.

فروش قیر شرکت نفت به ۲ صورت شکل می‌گیرد، اولی فروش قیر شرکت نفت به صورت فله ای است. این نوع و حجم از فروش برای فروشنده و خریدار سودآور است. هزینه‌های جابجایی، ماشین آلات و نیروهای انسانی یکباره و به صورت به صرفه‌تر، حساب می‌شود.

نوع دومی که قیر در آن به فروش می‌سد، فروش قیر بشکه ای است. جالب است بدانید که بیشتر قیرهایی که از کشور ما صادر می‌شوند، به صورت بشکه‌ای ترانزیت می‌شوند.

  • صنایع مرتبط با فروش این ماده

همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، بازار فروش قیر بسیار گسترده است و تنها یک انحصارگر در فروش و یا قیمت گذاری در آن وجود ندارد.

قیر سازی و فروش آن با صنایع مختلفی در جامعه هماهنگ است. از آنجا که این ماده سیاه رنگ از مشتقات نفت است، پس با تولید نفت خام و پالایشگاه‌‌های آن مرتبط است.

یکی دیگر از کسب و کارهایی که این صنعت با آن سرو کار دارد، صنعت ساختمان سازی است. از آنجا که نقاط مختلف ساختمان‌ها به عایق کاری نیازمندند، ساخت و ساز بازار گستره فروشندگان قیر محسوب می‌شود.

در ادامه به قیر شرکت نفت و خرید قیر صادراتی اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی: قیر سطلی

فروش قیر
فروش قیر

 قیمت و صادرات قیر

یکی از مهم ترین فرآورده های نفتی در ایران که یک محصول صادراتی محسوب می شود و همچنین ارز آوری خوبی به همراه دارد قیر است.

و با توجه به مشکلاتی که برای صادرات محصولات نفتی وجود دارد، صادرات قیر ایران از موقعیت خوبی برخوردار است، تا جایی که توانسته است رتبه ششم تولید و صادرات قیر در سطح جهان را کسب کند.

صادر کنندگان قیر با سعی و تلاش فراوان توانسته اند با توجه به وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی و وجود تحریم ها بازار صادرات قیر را کنترل کنند و تمام تلاش خود را کرده اند که موقعیت این محصول را به عنوان یک محصول صادراتی با ارز آوری بالا حفظ کنند.

چرا قیر برتر؟!

دلیل اینکه سالهاست مشتریان عزیز قیر برتر را انتخاب میکنند در چیست؟ تفاوت قیربرتر با سایرین در چیست؟ دکمه را لمس کنید!

اما قیمت قیر همه ساله تحت تاثیر عوامل و اتفاقات سیاسی قرار گرفته است و با توجه به مسائل سیاسی دچار افزایش و یا کاهش می شود.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ برخی رویداد ها نظیر؛ حمله به نفتکش ها در خلیج فارس، توقیف نفتکش بریتانیا در خلیج فارس، حمله به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان صعودی و… توانست تاثیر بسیاری بر قیمت قیر بگذارد و به شدت با کاهش چشمگیر قیمت آن مواجه شدیم.

و همچنین در یکی دو سال اخیر نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان شاهد کاهش ۳۰ درصدی قیمت قیر بودیم‌ که باعث شد بسیاری از شرکت ها ضررهای بسیاری را تجربه کنند.

مطالب پیشنهادی:قیمت قیر بشکه ای 220 لیتری

 خرید قیر آماده

از انتخاب‌های اولیه بسیاری از ساختمان سازها، قیرهای آماده هستند. این قیرها در فضای داخلی خانه، برای جلوگیری از انتقال حرارت و یا اشتعال و همچنین یخ زدگی آب استفاده می‌شوند.

قیرهای آماده نیاز به حرارت دادن بسیار جهت استفاده نیستند و اگر قصد تولید تنها یک نوع قیر را دارید، پیشنهاد ما به شما، خرید قیر های آماده است،زیرا همواره و در هر شرایطی افراد نیازمند استفاده از قیر در فضای خانه‌ها هستند که این موضوع به معنای دائمی بودن بازار برای شما است.

بنابر آنچه تا الان گفتیم، صنعت قیر بسیار به صنایع دیگر وابسته است.

از طرفی این محصول و فروش آن تابع شرایط جامعه و وضعیت ارزی نیز می‌باشد. دقت کنید که این محصول مشتری خصوصی که بخواهد به صورت فردی خرید کند نداشته، و تنها برای مصارف و متراژهای بزرگ از آن استفاده می‌شود.

مطالب پیشنهادی:خرید قیر آماده

در ادامه به خرید قیر شرکت نفت و شرکت های فروش قیر اشاره خواهیم کرد.

برای خرید قیر باید به فاکتورهای مالی بسیاری در جامعه دقت کنید.

به طور مثال باید به وضعیت ارز و قیمت دلار، قیمت فلز، ماشین آلات این صنعت، تورم جامعه، قیمت هر بشکه نفت در میدان‌های جهانی و در آخر نوسانات بازارهای مختلف دقت شود‌.

از آنجا که این صنعت صادرات خوبی دارد، قیمت داخلی آن خیلی پایین نمی‌آید تا بتوان با قیمت مناسب آن را به دیگر کشورها فروخت.

از طرفی قیمت قیر تا حد زیادی به پالایشگاه و منطقه‌ای که مواد اولیه و نفت آن از آنجا تهیه شده است، وابسته می‌باشد.

معمولا قیرهای تولید شده در جنوب کشور بیشترین مشتری و خواهان را دارد. البته که ضخامت، کیفیت، جنس، رنگ، میزان گرانتی، مقاومت و نفوذ ناپذیری قیر هم در قیمت آن اثر گذار است.

قیر برتر

شرکت قیر برتر با 40 سال سابقه درخشان در زمینه توزیع و فروش عایق رطوبتی ،آماده به عرضه قیر شرکت نفت اصل با بالاترین کیفیت موجود در بازار می باشد.شما می توانید در هر ساعت از شبامه روز با شماره ثبت شده تماس بگیرید و از آخرین قیمت قیر شرکت نفت باخبر شوید.

آماده پاسخ هستیم! 👌

کارشناسان مجموعه قیر برتر در خدمت شما هستند، سوالات خود را ز ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها