You are currently viewing گونی کنفی

گونی کنفی

گونی کنفی

گونی کنفی امروز استفاده های زیادی دارد. گونی کنف یا شاتو برای بسته بندی انواع محصولات استفاده می شود و این بسته ها طرفداران زیادی دارند.

استفاده از محصولات گیاهی و سازگار با محیط زیست محبوب است. گونی کنفی نیز از محصولات گیاهی تولید و به بازار عرضه می شوند.

بسته بندی با  گونی های کنفی

گونی کنفی در بسته بندی دانه ها به ویژه در بسته بندی برنج استفاده می شود. افرادی که صاحب شالی کاری هستند و برنج کشت می کنند، گونی کنفی را ترجیح می دهند.

دلیل اینکه گونی کنفی طرفداران زیادی دارد مزیت بزرگ این نوع گونی است.

گونی کنفییکی از ویژگی های مهم یک گونی کنفی خنک نگه داشتن برنج است. به همین دلیل برنج به هیچ عنوان عرق نمی کند و از تشکیل رطوبت جلوگیری می کند.

بنابراین  گونی کنفی گزینه بسیار خوبی برای ذخیره سازی طولانی مدت برنج در خانه است.

مزایای گونی کنفی

گونی کنفی مزایا زیادی دارد. همان طور که گفتیم برنج و دانه ها را خنک نگه می دارد و از رطوبت برنج و دانه جلوگیری می کند.

گونی کنف کاملاً گیاهی است و از گیاه کنف تولید می شود و می تواند در محیط تخریب شود و هیچ آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند و هیچ نوع آلودگی زیست محیطی و زیستی ایجاد نمی کند.

برخی از افراد حتی ممکن است از گونی کنفی تجزیه شده به عنوان کمپوست استفاده کنند. گونی کنف همچنین ممکن است در طبیعت سریع تر از کاغذ تجزیه شود.

کنف برای بازیافت به انرژی کمتری نیاز دارد و بنابراین می تواند برای اهداف مختلفی دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

این گونی ارزشمند از دوران باستان تا به امروز در میان افراد و کسب و کارها محبوب بوده است زیرا هیچ آسیبی به محصولات حمل و نقل وارد نمی کند و نه هیچ آسیبی به محیط اطراف وارد می کند.

گونی کنفیالیاف کنف قدرت و دوام بسیار بالایی دارند، بنابراین گزینه خوبی است و انتخاب خوبی برای بسته بندی محصول است. علاوه بر

این، دارای ویژگی تهویه، جذب و خنک نگه داشتن محصولات است و این نیز یکی از مزایا این گونی است.

همانطور که در بازارها و مغازه ها می بینیم از گونی کنف برای حمل و نقل دانه های مختلف، برنج و محصولات گیاهی استفاده می شود.

گونی های کنفی در مقایسه با گونی های پلاستیکی کیفیت بسیار خوبی دارند و هیچ گونه آلودگی و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کنند.

اما گونی های پلاستیکی نه تنها برای سلامتی بسیار خطرناک هستند بلکه برای محیط زیست نیز بسیار مضر هستند و آلودگی زیادی ایجاد می کنند و تجزیه آن بسیار طولانی است.

از سوی دیگر گزینه خوبی برای بسته بندی محصول نیست.

کیسه گونی کنف گزینه خوبی برای جلوگیری از آلودگی محیطی است

همان طور که گفتیم گونی کنف به گونه ای تولید و طراحی می شود که از رطوبت محتویات داخل گونی جلوگیری می کند و به

دلیل داشتن خواص تنفس طبیعی در ساختار و نوع بافت آن، کاربردهای زیادی در کشاورزی و صنعت دارد.

گونی کنف بیشتر در صنایع برنج، غلات، قهوه، آجیل، استفاده می شود که برای جلوگیری از فساد نیاز به تبادل و جریان هوا دارد.

پارچه گونی کنفگونی کنفی

پارچه گونی کنف از الیاف کنف و نخ بافته می شود و در واقع همان گونی کنف است. پارچه گونی کنف کمی نازک تر از گونی کنف است و در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچه گونی کنف در لحاف و عایق و همچنین در تزئینات و آثار هنری مختلف استفاده می شود. با توجه به استحکام و دوام زیاد پارچه گونی کنف، در قیرگونی استفاده می شود و گزینه بسیار خوبی برای عایق سازی است.