You are currently viewing میزان قیر مصرفی در قیر گونی
میزان قیر مصرفی در قیر گونی

میزان قیر مصرفی در قیر گونی

اگر می خواهید بدانید قیر چیست و چه کاربردی دارد و یا اینکه میزان قیر مصرفی در قیر گونی چقدر است با ما همراه باشید،در ادامه به معرفی قیر و انواع آن و همچنین کاربردهای آن در صنعت و ساختمان می پردازیم.

جهت مشاوره در ضمینه میزان قیر مصرفی در قیر گونی با مشاورین شرکت قیر برتر با ما تماس بگیرید.

قیر چیست و چه کاربردی دارد؟

اصطلاح قیربه ماده ای اطلاق می شود که از طریق تقطیرنفت خام تولید می شود. قیردارای خاصیت ضد آب و چسبندگی آن شناخته شده است و معمولاً در صنعت ساختمان سازی به ویژه برای جاده ها و بزرگراه ها استفاده می شود.قیر به صورت جامد یا نیمه جامد و به رنگ مشکی یا قهوه ای تولید می شود.

قیر محصول جانبی نفت خام است و حاوی عناصری مانند کلسیم، آهن، گوگرد و اکسیژن است و از هیدروکربن های پیچیده و تقریبا از 87 درصد کربن، 11 درصد هیدروژن و 2 درصد اکسیژن (از نظر وزن) تشکیل شده است،کیفیت مواد و سهولت تولید به منبع و نوع نفت خامی که از آن مشتق می‌شود بستگی دارد.

برای مشاوره رایگان درباره میزان قیر مصرفی در قیر گونی تماس بگیرید.

تولید از طریق تقطیر انجام می‌شود، که اجزای سبکتر نفت خام مانند بنزین و گازوئیل را طی دو مرحله حذف می‌کند و قیر که ماده ی سنگین‌تری است را استخراج می شود ،همچنین می تواند به طور طبیعی از کف دریاچه های باستانی درجایی که موجودات ماقبل تاریخ پوسیده شده اند و در معرض گرما و فشار قرار گرفته اند به صورت طبیعی استخراج شود.

قیر می تواند برای همیشه تحت بارهای سنگین تغییر شکل دهد. فشار مداوم بر روی مواد می تواند منجر به ترک خوردن شود.قیر اکسید می شود که در صورت استفاده درآسفالت می تواند به مرور آن را شکننده کند. نحوه تأثیرگذاری شکل آن به چند چیز از جمله ترکیب مخلوط آسفالت و دمای محیط بستگی دارد.

قیر اولین بار به دلیل ویژگی های چسب طبیعی و ضد آب بودنش استفاده شد که برای چسباندن مصالح ساختمانی به یکدیگر و همچنین به خط کشی کف کشتی استفاده شد.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

قیر بشکه اصل
قیر بشکه اصل

این محصول چندین کاربرد مدرن دارد. به طور کلی برای مصارف صنعتی در نظر گرفته شده است

 • اکثر جاده‌های ایران از قیر یا ترکیبی از قیر و سنگدانه‌ها مانند بتن ساخته شده‌اند.
 • یکی دیگر از کاربردهای کلیدی قیراستفاده ازخاصیت ضد آب آن است. به عنوان مثال، معمولاً برای ضد آب کردن قایق ها و سایر کشتی های دریایی و همچنین کناره های ساختمان ها،عایق کاری سرویس های بهداشتی،آشپزخانه و سقف ها استفاده می شود. در زمان های قدیم به عنوان ملات در ساخت و ساز ساختمان استفاده می شد،یکی از راه های عایق کاری استفاده از قیر گونی است و در ادامه میزان قیر مصرفی در قیر گونی را توضیح خواهیم داد.
 • یکی دیگر از کاربردهای اولیه قیر در عکاسی و پزشکی بود. زمانی که قیر روی صفحات استفاده شد و در معرض نور قرار گرفت، عکاسان اولیه توانستند تصاویر ثابت سیاه و سفید تولید کنند.
 • در برخی فرهنگ‌ها ( به ‌ویژه ایرانی‌ها )  از قیر برای درمان برخی بیماری‌ها مانند اختلالات گوارشی و استخوانی استفاده می‌کردند.در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد

انواع قیر

قیر طبیعی

قیر طبیعی که از سنگ‌های قیری تولید می‌شود و پس از بیش از میلیون‌ها سال بارش طبیعی معدنی، تحت فشار و تغییرات زمین‌شناسی به وجود آمده اند ، قیر طبیعی را می توان به عنوان یک اصلاح کننده بهتر استفاده کرد.

نقطه نرمی بالا می تواند به طور قابل توجهی پایداری در دمای بالا روسازی آسفالت را بهبود بخشد و محتوای نیتروژن عنصر نیتروژن در قالب گروه های عاملی، می تواند ویسکوزیته قیر را افزایش دهد، مقاومت در برابر اکسیداسیون را افزایش دهد، چسبندگی و مقاومت را افزایش دهد، برش سنگدانه ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است، مقاومت در برابر آب توانایی آسیب آسفالت را بهبود می بخشد.

وزن مولکولی آن، هنگامی که با آسفالت پایه در دمای بالا و مولکولی کوچک ذوب می شود، به یک اثر “نیمه پلیمریزاسیون” ترکیب می شود. دارای فرسایش ضد میکروبی بسیار قوی بر روی لایه محافظ سطح است که به طور طبیعی مقدار نور فشرده، سطح بادوام تر را تشکیل می دهد.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی: قیر سطلی

قیر طبیعی بدون موم است، موم بالا می تواند به کیفیت آسفالت آسیب برساند. که خود شامل انواع زیر است

 • قیر دریاچه ای
 • Translation is too long to be saved

به زبان ساده این دریاچه را باید نوعی معدن دانست که مواد مورد نظر آن به سطح زمین رسیده است. در واقع قیر طبیعی هزاران سال در زیر خاک تولید می شود. گاهی اوقات می توان این مواد را با حفر معدن به دست آورد که در این صورت معمولاً جامد هستند و به آنها گیلسونیت می گویند. گاهی اوقات به دلیل نفوذ به سطوح بالایی پوسته زمین، خود را به صورت گودال ها یا دریاچه هایی پر از قیر مایع یا آسفالت طبیعی نشان می دهند.

قیربرتر را بهتر بشناسید

مجموعه قیربرتر با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش قیر و ایزوگام در سطح کشور، اکنون آماده خدمت رسانی از طریق وب سایت و شبکه های مجازی می باشد.

 • قیرسنگ
 • Translation is too long to be saved

سنگ های آهکی و ماسه ای که نفت خام در آن ها وجود دارد و به مرور زمان مواد فرار آن تبخیر شده و قیر در این سنگ ها باقی می ماند.میزان قیر در قیرسنگها متفاوت است.

 • گیلسونایت
 • Translation is too long to be saved

گیلسونیت یا آسفالتوم یک هیدروکربن رزینی قیر طبیعی است که در سال 1930 در جنوب ترکیه یافت شد. این قیر طبیعی یک هیدروکربن سخت است و اغلب آسفالت طبیعی، آسفالتیت، اوینتایت یا آسفالت نامیده می شود. گیلسونیت در حلال های معطر و آلیفاتیک و همچنین آسفالت نفتی محلول است.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی: قیمت قیر سفت

گونی بنگال
گونی بنگال

قیر نفتی

همانطور که گفته شد از پالایش نقت خام در برج های تقطیر به دست می آیند که دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.برای مشاوره میزان قیر مصرفی در قیر گونی تماس بگیرید.

 • قیردمیده

آسفالت دمیده شده از هوای گرم دمیده شده به قیر خالص در آخرین مرحله تصفیه می آید. در این فرآیند هوای داغ با دمای 200 تا 300 درجه سانتیگراد به داخل ظرف قیر با لوله های متخلخل دمیده می شود. در این فرآیند، اتم های هیدروژن موجود در هیدروکربن قیر با اکسیژن هوا ترکیب شده و با تشکیل آب، پلیمریزاسیون اتفاق می افتد. در مقایسه با قیر خالص، قیر دمیده دارای ضریب نفوذ پایین و نقطه نرمی بالایی است. از این نوع قیر در ساخت ورق سقف، باتری خودرو و پوشش استفاده می شود.

 • قیر امولسیون

قیر امولسیونی از اختلاط قیر، آب و مواد امولسیونی تولید می شود. ماده امولسیون ساز معمولاً نمک قلیایی اسید آلی یا نمک آمونیوم است که ذرات قیر را شارژ می کند. بنابراین ذرات قیر به دلیل بارهای القایی یکدیگر را دفع می کنند و به صورت گلوله هایی با قطر یک صدم تا یک هزارم میلی متر شناور می شوند. استفاده از چنین قیرهایی باعث کاهش آلودگی محیط زیست می شود و با عدم استفاده از روغن یا حلال های قابل اشتعال خطر آتش گرفتن در حین حمل و نقل کاهش می یابد.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

قیر سفت کارتنی
قیر سفت کارتنی

چرا قیر برتر؟!

دلیل اینکه سالهاست مشتریان عزیز قیر برتر را انتخاب میکنند در چیست؟ تفاوت قیربرتر با سایرین در چیست؟ دکمه را لمس کنید!

 • قیر محلول

با استفاده از حلال ها  و روغن های نفتی و حل کردن قیرهای خالص درآنها قیرهای محلول به دست می آید که نوع و کیفیت این نوع قیرها به کیفیت قیرهای خالص اصلی و همچنین نوع و مقدار حلال بستگی دارد.

قیر ها در عمل دارای دسته بندی دیگری هستند که نوع آنها در میزان مصرف قیر در قیرگونی  و سایر موارد استفاده در عایق کاری موثر هستند.شما میتوانید برای اطلاع از میزان قیر مصرفی در قیر گونی تماس بگیرید.

 • قیر شل

قیر 60.70 که به قیر شل شناخته می شود و به معنای آن است که دردمای 49 تا 56 درجه سانتیگراد روان و جاری میشود و دارای درجه نفوذ 60 تا 70 صدم میلیمتر میباشد، از لحاظ مشخصات ظاهری قیرشل بصورت نرم و در هوای گرم حدود 40 درجه سانتیگراد تا حدودی روان است ومی توان از قیرشل برای چسباندن ایزوگام و همچنین درلایه اول قیرگونی به عنوان چسب روی سطح مورد نظر استفاده کرد که  میزان مصرف قیردر قیرگونی بسته به شرایط گوناگون متفاوت می باشد و بهتر است که جهت خرید میزان بهینه با مشاوران ما تماس بگیرید

 • قیر سفت

قیر 90.15 که به قیر سفت شناخته می شود که در دمای 90 درجه سانتیگراد شروع به روان شدن میکند که درجه نفوذ قیرسفت در دمای 25 درجه 15 صدم میلیمترمیباشد و از لحاظ ظاهری سفت و شکننده است از موارد مصرف قیرسفت می توان به مخلوط کردن با قیرشل برای قیرگونی در مناطق خیلی گرم اشاره کرد که میزان مصرف قیر در قیرگونی بنا به دمای منطقه متفاوت است.برای اطلاع از میزان قیر مصرفی در قیر گونی با ما همراه باشید.

 • قیر مخلوط

قیر 25.85 که به قیر شل شناخته می شود مخلوطی از قیر خالص به همراه یک حلال مثل بنزین یا نفت سفید و یا نفت گاز است که با توجه به نوع حلالی که در آن استفاده شده است تندگیر یا کندگیر و یا دیر گیر است است به این صورت که اگر حلال آن بنزین باشد به علت سرعت تبخیر بالای بنزین سریعتر سفت شده و تندگیر (RC) است و در صورتی که نفت سفید باشد کندگیر (MC) و اگر نفت گاز باشد دیرگیر (SC) است.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

قیر شل بهتر است یا قیر سفت ؟

در پاسخ به این سوال که قیر شل بهتر است یا قیر سفت باید گفت که همه چیز به شرایط و نوع کار متفاوت است وعوامل متفاوتی در انتخاب نوع قیر موثرند

اما کاربری عمده قیر های شل استفاده برای چسباندن ایزوگام یا استفاده به عنوان چسب در لایه اول قیرگونی و حتی قیرگونی در مناطق بسیار سرد است که میزان مصرف قیر در قیرگونی نیز بسته به نوع و شرایط کار متفاوت است

برای کاربری عمده قیر سفت نیز می توان به عایف کاری لوله های نفت و گاز ، عیف کاری لوله های سیمانی و کانال های سیمانی انتقال آب و همچنین ترکیب با قیر شل جهت قیر گونی در مناطق بسیار گرم اشاره کرد ، همانطور که گفته شد میزان مصرف قیر در قیرگونی در این مناطق نیز کاملا وابسته به شرایط است که پیشنهاد می شود برای مشاوره در این ضمینه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

در ادامه به میزان قیر مصرفی در قیر گونی اشاره خواهیم کرد.

قیر حلبی
قیر حلبی

مطالب پیشنهادی: قیرگونی سرویس بهداشتی

برای قیرگونی چه قیری بهتر است؟

در پاسخ به این سوال نیز نمی توان به صورت قاطعی داد و همه چیز با توجه به شرایط و نیاز ما متغیر است.

متراژ پروژه و یا اینکه ما در چه فصلی از سال بخواهیم عایق کاری را انجام دهیم ، منطقه آب و هوایی منطقه سرد باشد یا گرم ، در سطوح افقی باشد یا عمودی یا شیب دار و حتی محل عایق کاری ما که می تواند سرویس های بهداشتی یا آشپزخانه یا سقف یا تراس باشد و … متغیرهای ما هستند که در انتخاب نوع قیر و حتی میزان مصرف قیر در قیرگونی تاثیرگذار هستند.پس بهترین راهکار برای انتخاب قیر مناسب مشورت از افراد مجرب در این ضمینه ، شما می توانید برای مشاوره رایگان با مشاوران ما تماس بگیرید.برای اطلاع از میزان قیر مصرفی در قیر گونی تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی: مرکز خرید قیر در تهران

قیمت قیرگونی

با توجه به اینکه قیر یکی از مشتقات نفتی است به دلیل نواسانات قیمت و جهانی نفت و همچنین ارز متاسفانه قیمت ها نیز دچار نوسان می باشد اما تیم قدرتمند قیر برتر تمام تلاش خود را دارد تا کمترین هزینه و فیمت ممکنه با کیفیت ترین کار را به مشتریان خود ارائه دهد.برای اطلاع دقیق از میزان قیر مصرفی در قیر گونی می توانید با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاع از قیمت ها تماس گرفته تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.


 • قیمت قیرگونی چقدر است؟

  بسته به نوع قیر و وزن آن متفاوت است.

 • میزان قیر مصرفی در قیر گونی چقدر است؟

  برای دانستن میزان قیر مصرفی در قیر گونی باید حتما با ما تماس بگیرید.

 • برای قیرگونی چه قیری بهتر است؟

  شما می توانید از قیر شل استفاده کنید.

 • قیر شل بهتر است یا قیر سفت ؟

  بستگی به مکانی که میخواهید عایق کنید،باید قیر مورد نظر را تهیه کنید.


نتیجه گیری

در مجموع باید گفت که قیر به علت خاصیت ضد آب بودن و چسبندگی بالا عایق بسیار مناسبی هستند که کاربردهای متعددی دارند و انواع آنها را موارد متفاوت از جمله راهسازی و ساختمان به عنوان نزدیکترین کاربرد آنها به روشهای مختلف می توان به کار برد ، در صنعت ساختمان قیر گونی از معمول ترین روش های عایق کاری است که میزان مصرف قیر در قیرگونی و انتخاب قیر مناسب برای این عملیلات بستگی به شرایط و متغیر ها دارد.لطفا سوالات خود از جمله میزان قیر مصرفی در قیر گونی را دربخش کامنت بپرسید.

آماده پاسخ هستیم! 👌

کارشناسان مجموعه قیر برتر در خدمت شما هستند، سوالات خود را ز ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.