You are currently viewing کیسه گونی کنفی
کیسه گونی کنفی

کیسه گونی کنفی

کیسه گونی کنفی

امروزه کیسه گونی کنفی کاربردهای بسیار زیادی دارد. از گونی های کنفی یا چتایی برای بسته بندی انواع محصولات استفاده میشود و این بسته بندی ها طرفداران زیادی دارد. استفاده از محصولات گیاهی و دوست دار محیط زیست پرطرفدار است. کیسه گونی کنفی نیز از محصولات گیاهی تولید و روانه بازار میگردد.

گونی
گونی

گونی کنفی: کیسه ای بافته شده از جنس الیاف طبیعی که از رشته های نخ کنف یا جوت می باشد، گونی های کنفی (چتایی نخی) در وزن 10 ، 15 و 20 و 50 کیلویی و ابعاد 65×35 , 90×45 , 100×50 تولید می گردد.

بسته بندی با کیسه گونی

از کیسه گونی کنفی در بسته بندی غلات به ویژه در بسته بندی برنج مورد استفاده قرار میگیرد. افرادی که شالیزار دارند و برنج پرورش میدهند طرفدار کیسه گونی کنفی هستند.

علت اینکه کیسه گونی کنفی طرفداران زیادی دارد مزیت فراوان این نوع گونی می باشد. یکی از ویژگی های مهم کیسه گونی کنفی خنک نگه داشتن برنج است. به همین دلیل برنج به هیچ وجه عرق نمیکند و از ایجاد رطوبت جلوگیری میکند.

بنابراین کیسه گونی کنفی گزینه بسیار مناسبی برای نگه داری طولانی مدت برنج در منزل میباشد به همین دلیل استقبال زیادی از آن میشود.

گونی کنفی
گونی کنفی

فواید کیسه گونی کنفی

کیسه کنف فواید و مزیت های بسیار زیادی دارد. همانطور که گفتیم برنج و غلات را خنک نگه میدارد و مانع از رطوبت برنج و غلات میشود. گونی کنفی کاملا گیاهی میباشد و از گیاه کنف تولید میشود و در محیط زیست قابل تجزیه میباشد و هیچ صدمه ای به محیط زیست وارد نمیکند و هیچ نوع آلودگی محیطی و زیستی را به همراه نمی آورد.

حتی ممکن است برخی افراد از گونی کنفی تجزیه شده به عنوان کامپوست استفاده کنند. گونی کنفی ممکن است از کاغذ نیز زودتر و سریع تر در طبیعت تجزیه شود.

کنف برای بازیافت به انرژی کمتری نیاز دارد و به همین دلیل میتواند دوباره در مصارف متعددی مورد استفاده قرار بگیرد. این گونی باارزش از گذشته های دور تا به امروز بین افراد و کاسبان محبوب است زیرا هیچ صدمه ای به محصولات برای حمل و همچنین هیچ آسیبی به محیط زیست پیرامون وارد نمیکند.

الیاف کنف از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است بنابراین گزینه خوب و انتخاب مناسبی برای بسته بندی محصولات میباشد. علاوه بر آن خاصیت تهویه و جذب و خنک نگه داشتن محصولات را دارا میباشد و این مورد نیز از فواید و مزیت این گونی به شمار میرود.

همانطور که در بازارها و فروشگاه ها مشاهده میکنیم برای حمل و نقل غلات و برنج و محصولات گیاهی مختلف از کیسه گونی کنفی استفاده میکنند.

کیسه گونی کنفی در مقایسه با کیسه های پلاستیکی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و برای محیط زیست هیچ نوع آلودگی و آسیبی ایجاد نمیکند.

ولی کیسه های پلاستیکی نه تنها برای سلامتی بسیار خطرناک است بلکه برای محیط زیست نیز بسیار مضر است و آلودگی های بسیاری به بار می آورد و تجزیه آن بسیار طولانی مدت است. از طرفی برای بسته بندی محصولات گزینه مناسبی نیست.

کیسه گونی کنفی گزینه مناسب برای جلوگیری از فاسد شدن

همانطور که گفتیم گونی های کنفی به گونه ای تولید و طراحی میشوند که مانع از رطوبت محتویات داخل گونی میشوند و به علت داشتن خاصیت تنفس طبیعی در ساختار و نوع بافت آن کاربردهای بسیاری در کشاورزی و صنعت دارد.

کیسه گونی
کیسه گونی

بیشترین موارد استفاده ی گونی کنفی در صنعت برنج، حبوبات، قهوه، خشکبار و مواد دارای رطوبت است که نیاز به تبادل و جریان هوا جهت جلوگیری از فاسد شدن دارند.

پارچه گونی کنفی

پارچه گونی کنفی از الیاف و رشته های کنف بافته شده است و در واقع همان گونی کنفی نخی میباشد. پارچه گونی کنفی کمی ظریف تر از گونی کنفی می باشد و در موارد متعدد مورد استفاده قرار میگیرد.

پارچه گونی کنفی از جمله در قیرگونی و عایقکاری استفاده میشود و همچنین در تزئینات و کارهای هنری متنوع نیز استفاده میشود. به علت اینکه پارچه گونی کنفی مقاومت بالا و استحکام زیادی دارد در قیرگونی از آن استفاده میکنند و گزینه عالی برای عایقکاری می باشد.